wtorek, 6 lutego 2024

„Historie z rodzinnych archiwów”

„Historie z rodzinnych archiwów”

Autorzy: Węgłowska-Bulińska Eleonora, Nowak Tomasz, Nowaczyk-Basińska Katarzyna, Bróździński Paweł, Skupień Zdzisław, Rak Jakub, Skotnicka Martyna, Regin Wiktoria, Rogowski Krzysztof, Hawro Aleksandra

Oddawana w ręce czytelników publikacja jest efektem zorganizowanego w 2020 r. konkursu „Historie z rodzinnych archiwów”. Był on elementem realizowanego przez Archiwa Państwowe od 2019 r. ogólnopolskiego projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”. W konkursie wzięły udział zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież. Jego uczestnicy mieli wcielić się w rolę rodzinnych archiwistów i wybrać się w pasjonującą podróż w przeszłość w poszukiwaniu własnych korzeni i dokumentów, w których zapisane byłyby losy ich przodków. Ogółem napłynęło ponad siedemdziesiąt prac opisujących i dokumentujących barwne i niepowtarzalne rodzinne historie. Najlepsze z nich, nagrodzone przez Kapitułę konkursu, prezentowane są w niniejszej publikacji. (Ze wstępu)

Publikacja na stronie wydawcy:

Wydawca: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych

ISBN: 978-83-66739-45-1