poniedziałek, 12 października 2015

„Na tropie srebrnego kura” (zapowiedź)
Emil Roszewski „Na tropie srebrnego kura” 


Już w listopadzie w księgarniach pojawi się powieść przygodowa objęta patronatem medialnym Forum Miłośników Pana Samochodzika oraz Zapomnianej Biblioteki. 

Młody konserwator zabytków zostaje wplątany w poszukiwania zaginionych insygniów bractwa kurkowego. Aby odnaleźć ukryty skarb, musi nie tylko natrafić na ślad tytułowego srebrnego kura, ale również zmierzyć się z przeciwnikiem, który ma w ręku list z tajemniczym szyfrem.

Na szczęście w poszukiwaniach towarzyszą mu nowo poznani sprzymierzeńcy. Rozpoczyna się pojedynek, którego celem jest rozwiązanie zagadki z przeszłości.

Akcja książki rozgrywa się nad mazurskimi jeziorami. Razem z bohaterami podróżujemy leśnymi traktami, poznajemy ukryte w puszczy zakątki i wsłuchujemy się w echa historii. Opowieść utrzymana jest w klimacie wakacyjno-przygodowym. (z okładki)


3 komentarze:

 1. Właśnie recenzuję książkę 'Tajemnica srebrnego kura' i trafiłam na Twój blog. Cieszę się i poczytam w wolnym czasie, szczególnie wywiad z autorem. A książka jest świetna.
  Literackie zamieszanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobra powieść. Więcej wiadomości o niej znajdziesz na forum:
   http://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=3498
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Przeczzytałam. Dzięki. Nie mogłam tam dodać komentarza, ale zgadzam się z Roszewskim, że współczesne wydawnictwa nie wydają przygodówek. Niestety.

   Usuń