niedziela, 2 października 2022

„Historia Polski w komiksie”

Paweł Kołodziejski, Bogusław Michalec „Historia Polski w komiksie”

 

Doskonałe wprowadzenie do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników, pełne humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, ukazujące najważniejsze dla naszej Ojczyzny wydarzenia i postaci oraz jej niezbywalne miejsce w historii Europy.

Wielkie chwile i momenty, kiedy staliśmy nad przepaścią... Zwycięstwa i klęski, radości i cierpienia: oto nitki, z których tkany jest nasz biało-czerwony sztandar. Bóg, honor, ojczyzna - z tym hasłem pokolenia naszych przodków stawały do walki o najważniejsze wartości. Bez wahania i bez kalkulacji, za to z wielkim zawierzeniem Najwyższemu.

 


Ujęta w kadry komiksu, z oczywistych względów skrótowo, niejedno­krotnie symbolicznie, niech będzie opowieścią o ludziach, dzięki którym istnieje nasza Ojczyzna, dzięki którym istniejemy my sami. A że sprawom wielkim często towarzyszą sytuacje zabawne, na kartach tej książki znajdziecie również, drodzy Czytelnicy, żarty i słowa kreślone z przymrużeniem oka. Bo tak to jest, że gdy ręka akurat nie trzyma w garści.

 


- jedyne w swoim rodzaju dzieło, przedstawiające w formie komiksu ponad tysiąc lat historii naszej Ojczyzny

- dzieło zachwycające kolorem i rozmachem, z polotem i pasją przekazujące wielką historię naszego kraju

- doskonałe wprowadzenie do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników, pełne humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, ukazujące najważniejsze dla naszej Ojczyzny wydarzenia i postaci oraz jej niezbywalne miejsce w historii Europy

 

Źródło:

https://www.aromatslowa.pl/historia-polski-w-komiksie

https://www.gildia.pl/komiksy/379579-historia-polski-w-komiksie

Recenzja komiksu:

https://wnaszejbajce.pl/historia-polski-w-komiksie-wydawnictwo-aa

 

Wydawca: Wydawnictwo AA

ISBN: 978-83-7864-046-2

Rok wydania: 2017

Liczba stron: 168


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz