sobota, 8 czerwca 2019

Bankoteka nr 18. II kwartał 2019 r.

Magazyn „Bankoteka” poświęcony jest powstającemu Centrum Pieniądza NBP. Zawiera on informacje o przebiegu prac realizacyjnych, wywiady z twórcami koncepcji merytorycznej i artystycznej oraz wypowiedzi ekspertów współpracujących z NBP przy projektowaniu przestrzeni wystawienniczej. W „Bankotece” prezentowane są również najciekawsze eksponaty, jakie w przyszłości będzie można oglądać w Centrum Pieniądza NBP. Wygląd kilkunastu ekspozycji przybliżają wizualizacje i zdjęcia z realizacji kolejnych etapów prac. Dotychczas ukazało się siedemnaście numerów „Bankoteki” w wersji polskiej, angielskiej i rosyjskiej. Trzy wydania magazynu zostały poświęcone tematyce wystaw czasowych przygotowanych w holu Oddziału Okręgowego NBP w Warszawie.

Publikacja dostępna na stronie:

Wydawca: Departament Edukacji i Wydawnictw NBP
Rok wydania: 2019