czwartek, 8 czerwca 2017

"Kat, naziści i masoni"Sławomir Horowski "Kat, naziści i masoni"
Dawno temu w Bielski-Białej


Czy w dawnym Bielsku byli masoni? Gdzie mieszkał miejscowy kat, co robił i jakie miał życie? Co podsłuchał ubek ukryty w szafie? Dlaczego na dworcu kolejowym w Bielsku doszło do ataku policji na tłum pasażerów, a dlaczego do robotniczej masakry w Białej? Kto odpowiadał za upadek dużego bielskiego banku? Jakie były kulisy głośnej zbrodni, do której doszło przed wojną w centrum Bielska?

Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące ciekawych wydarzeń z dziejów Bielska-Białej znaleźć można w książce "Kat, naziści i masoni". Opowiada ona o interesujących, dramatycznych, a czasami wręcz sensacyjnych epizodach z dziejów  tego miasta. W dodatku napisana jest lekko, bez nadmiaru dat i nazwisk, aby każdy kto po nią sięgnie, dobrze bawił się podczas lektury.

---


W codziennym pośpiechu i zagonieniu mkniemy bielskimi ulicami, mijamy miejskie place i często nie zwracamy większej uwagi na stojące obok budynki. Są co prawda ładne, ale takie zwyczajne, powszednie. Tymczasem wiele z nich pamięta ciekawe, a czasami wręcz dramatyczne wydarzenia. Warto więc w pogodny dzień wybrać się na spacer po Bielsku-Białej, zatrzymać przed kościołem, kamienicą, szkołą czy zamkiem i chwilę pomyśleć o ich historii oraz ludziach, których los w jakiś sposób związał z dziejami tych budynków. Ta książka opowiada o takich właśnie, interesujących epizodach bielsko-bialskiej historii. Po to, aby spacer po Bielsku-Białej mógł stać się jednocześnie miłą wycieczką w przeszłość tego miasta. (ze wstępu)


Księgarnia oferująca książkę:


Wydawca: Prasa Beskidzka Sp. z o.o.
ISBN: 978-83-87237-85-1
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 106


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz