poniedziałek, 6 czerwca 2016

"Spotkania z Zabytkami" numer 5-6/2016

W najnowszym numerze czasopisma "Spotkania z Zabytkami":

Zapraszamy do lektury numeru 5-6, 2016 „Spotkań z Zabytkami” (maj-czerwiec). Honorujemy w nim Henryka Sienkiewicza, którego rok właśnie trwa, pojawiło się więc kilka poświęconych mu artykułów: dotyczących jego portretu, miejsc związanych z pisarzem i wystawy okolicznościowej. Inne aktualne tematy to jubileusz 1050-lecia chrztu Polski, otwierana właśnie wystawa malarstwa renesansowego w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz ekspozycja w Kazimierzu Dolnym prezentująca kolekcję Litawińskich. Zachęcamy także do sięgnięcia do tekstów o rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego w Warce, o Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu czy o farze w Radomsku. Z przyjemnością przybliżamy, wzmiankowanych już na naszych stronach internetowych, laureatów konkursu „Zabytek Zadbany”. Miłośnikom rzemiosła polecamy artykuł poświęcony sarkofagom rodziny Sieniawskich przechowywanym w Zamku Królewskim na Wawelu i tekst o fajansowym serwisie herbowym Zamoyskich. A żeby było jeszcze bardziej kolorowo, piszemy też o powracającej modzie na neony.

Pełny spis treści tradycyjnie dostępny na stronie:

"Spotkania z Zabytkami" na Facebooku: