wtorek, 14 czerwca 2016

Świętokrzyskie regionalia (cz. 16)

„Zapomniane miejsca. Świętokrzyskie”

Patronat medialny: ZAPOMNIANA BIBLIOTEKA

„Zapomniane miejsca. Świętokrzyskie” to przewodnik, w którym przedstawiono 113 obiektów, o których zazwyczaj milczą popularne informatory turystyczne. Zamieszczono w nim informacje o dworach, ruinach zamków i pałaców, opuszczonych kościołach, zborach, starych cmentarzach, wysiedlonych wsiach, młynach, budynkach fabrycznych oraz zabytkach techniki położonych  z dala od popularnych szlaków turystycznych.

W przewodniku znajdziecie garść ciekawostek o wartych odwiedzenia, nieznanych szerzej miejscach leżących na terenie powiatów buskiego, jędrzejowskiego, kazimierskiego, kieleckiego, koneckiego, opatowskiego, ostrowieckiego, pińczowskiego, sandomierskiego, skarżyskiego, starachowickiego, staszowskiego i włoszczowskiego.

Przewodnik „Zapomniane miejsca. Świętokrzyskie”
poleca najchętniej odwiedzany świętokrzyski regionalny
portal kulturalno-informacyjny wici.info:

Więcej o książce:

Zapraszam na stronę Wydawnictwa CM:
oraz na profil Facebook:

gdzie znajdziecie najnowsze informacje o wszystkich tomach serii Zapomniane miejsca.

Wydawca: CM
Seria wydawnicza: Zapomniane miejsca
ISBN: 978-83-65499-13-4
Rok wydania: 2016

2 komentarze:

1. Kolejny element z serii niszowych przewodników.
    Temat mało typowy, ale dla pasjonatów ciekawy.
    Mnie najbardziej zaskoczyła oranżeria egipska w Końskich, dwór obronny w Modliszewicach (bardzo podobny do Oporowa pod Łodzią) oraz ruiny zamku w Ublinku.

OdpowiedzUsuń