wtorek, 5 maja 2020

"Spotkania z Zabytkami" numer 3-4/2020

W najnowszym numerze czasopisma "Spotkania z Zabytkami":

Na łamach pisma zajrzymy do otwartego na nowo Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, prześledzimy konserwację Krucyfiksu Baryczkowskiego z archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie, sprawdzimy, jak wyglądają po remoncie Biały Dom i Wodozbiór w Łazienkach Królewskich, zawędrujemy za wschodnią granicę – na obszar starań o ocalenie polskiego dziedzictwa, w tym na Ziemię Kijowską, gdzie zachowane do dziś kaplice i nagrobki przypominają o dawnych mieszkańcach narodowości polskiej. Uwadze miłośników architektury drewnianej polecimy kościół św. Michała Archanioła na warszawskiej Białołęce i dom Wlastimila Hofmana w Szklarskiej Porębie. Przypomnimy wystawę „Skarby epoki Piastów” zorganizowaną na Wawelu z okazji 700. rocznicy koronacji Władysława Łokietka (wciąż można ją zwiedzać wirtualnie!) i przybliżymy, w oczekiwaniu na jej ponowne udostępnienie, wystawę stałą „Stoewer − jakość ze Szczecina. Lata 1858-1945” w Muzeum Techniki i Komunikacji − Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, która powstała na bazie zakupionej w 2019 r. kolekcji obejmującej wyroby z fabryki szczecińskich przemysłowców.

Spis treści:

"Spotkania z Zabytkami" na Facebooku: