poniedziałek, 22 lipca 2019

„Po drugiej stronie Księżyca”



Dorota Bałuszyńska-Srebro „Po drugiej stronie Księżyca”


Wartka akcja, szalona przygoda, humor, niezwykli bohaterowie! Ona – córka króla i wnuczka słowiańskiego boga. On – syn boga z krainy po drugiej stronie Księżyca. Czy ich związek ma szanse? Jak bardzo my, ludzie z różnych stron świata, jesteśmy do siebie podobni, a jak bardzo jesteśmy różni? Wspaniałe krajobrazy, niekończące się górskie łańcuchy pokryte lasami, wijące się srebrnymi wstęgami rzeki, przerzucone nad nimi kamienne mostki i kryjące się wśród gór świątynie o spadzistych dachach, tajemnicze i milczące jak bóg, któremu są poświęcone. A za jedną z gór – pierwsza miłość…

Powieść pod tytułem „Po drugiej stronie Księżyca” jest kolejną częścią słowiańskiej sagi „Imir” i „Czarowne opowieści” przedstawiającej przygody bohaterów wśród bogów i nadprzyrodzonych istot z mitologii słowiańskiej. W książce „Po drugiej stronie Księżyca” słowiańska bohaterka udaje się w podróż  łodzią księżyca i trafia do kraju łudząco przypominającym jedno z państw Dalekiego Wschodu...




Dorota Bałuszyńska-Srebro - absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalność teatrologia) oraz Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Na początku swojej drogi zawodowej pracowała jako nauczyciel języka polskiego i reżyser teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Od dziesięciu lat zajmuje się twórczością literacką.

Nagrody: Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Na Scenariusz Teatralny „Nie do szuflady” -  Inowrocław, marzec 2008. Wyróżnienie w konkursie  na bajkę dla dzieci zorganizowanym przez wydawnictwo „Muzyka w duszy gra”, nominacja w konkursie „Książka roku 2010” Polskiej Sekcji Stowarzyszenia Ibby za powieść „Księga Julii”. 

Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem „Ojczyzna-Polszczyzna” przygotowując finalistów do konstruowania finałowych opowiadań, w latach 2010-2012 współpracowała z czasopismem „Płomyczek”, gdzie po raz pierwszy opublikowany został cykl artykułów o postaciach z polskich książek dla dzieci i młodzieży pt. „Bohaterowie zaczarowani”. Dwie powieści dla młodzieży Doroty Bałuszyńskiej-Srebro „Ostatni rycerz czyli opowieść o Mieście” oraz „Mikołaj i Droga św. Jakuba” zostały umieszczone przez Bibliotekę Polską w Londynie na liście 11 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży w projekcie Eurotoolbox 2016. W 2018 roku powieść pt. „Księga Julii” została wydana w języku francuskim w paryskim wydawnictwie Publibook.

Źródło:

Rozmowa z autorką:

Wydawnictwo Ambaje na Facebooku:


Wydawca: Ambaje
ISBN: 987-83-63606-40-4
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 194



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz