wtorek, 11 września 2018

„Aktrisa”

Henryk Ryszard Żuchowski „Aktrisa”

Henryk Ryszard Żuchowski, aktor, reżyser, literat od dziecka zafascynowany wszystkim co ma związek z aktorami. Akcje jego powieści: Trucizna się nie starzeje, Zabić tenora, Cug czyli śmierć nad głową, czy opowiadania: Julia i Romeo, Kurtyniarz, Dubler, Róże z zaświatów są emocjonalnie związane z teatrem i jego kulisami. Swoje sensacyjne anegdoty umieszcza w teatralnym środowisku artystycznym. Nieprzypadkowo więc nazywają go „piewcą teatru”. Czytelnik, który interesuje się tego rodzaju sztuką, z pewnością znajdzie w tej książce wiele ciekawych scen związanych z życiem aktorów na prowincji.

W teatrze w mieście „N” odbywa się premierowy bankiet. Czwórka młodych aktorów-debiutantów ciąg dalszy przyjęcia organizuje w prywatnym mieszkaniu. Libacja zostaje przerwana wypadnięciem młodej dziewczyny z drugiego piętra na ulicę. Sąd uznaje to jako wypadek, ale dziwnym zbiegiem okoliczności dwaj mężczyźni w okolicy rocznicy śmierci dziewczyny giną w dziwnych okolicznościach. Ostatni w trzecią rocznicę wypadku otrzymuje wiadomość, że jest na niego zlecenie zabójstwa (...)

Wydawca: Wydawnictwo Muzyczne Polihymnia
ISBN: 978-83-7270-913-4