wtorek, 7 listopada 2017

„Dziedzictwo obok Mnie”

„Dziedzictwo obok Mnie – poradnik zarządzania dziedzictwem w gminach”

Publikacja powstała w ramach projektu DoM – Dziedzictwo obok Mnie realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z norweską Dyrekcją ds. Dziedzictwa Kulturowego. Poradnik powstał, by wesprzeć merytorycznie władze samorządowe, liderów lokalnych i organizacje pozarządowe w zarządzaniu dziedzictwem kulturowym rozumianym jako planowany proces ochrony i wykorzystanie potencjału dziedzictwa w rozwoju gospodarczym i społecznym gminy. Autorzy książki w sposób kompleksowy ujmują temat kompetencji samorządów lokalnych związanych z ochroną zabytków, poruszają też wiele aspektów zagospodarowania dziedzictwa i włączenia go w system rozwoju gminy. Wydawnictwo to zawiera szereg dobrych praktyk na polu zarządzania dziedzictwem, a także praktycznych wskazówek eksperckich. Zaletą poradnika jest ciekawa i przystępna formuła.

Dom Pomocy Społecznej w dawnym Pałacu w Rościsławicach

Publikacja dostępna na stronie:

Więcej o publikacji:

Wydawca: Narodowy Instytut Dziedzictwa