czwartek, 15 czerwca 2023

„Stworzyć komiks”

 

Scott McCloud „Stworzyć komiks”

 

Autor legendarnego „Zrozumieć komiks” w swoim kolejnym komiksie oferuje błyskotliwe instrukcje, jak właściwie tworzyć tę powszechnie lubianą formę sztuki.

W 1993 roku Scott McCloud zburzył mur między kulturą wysoką i niską, wydając „Zrozumieć komiks”, monumentalny komiks o komiksie, łączący to medium z tak różnymi dziedzinami jak teoria mediów, krytyka filmowa czy projektowanie stron internetowych.

Teraz, w „Stworzyć komiks”, McCloud koncentruje się na samej formie tej fascynującej sztuki, badając proces tworzenia komiksów od zasad ogólnych po najdrobniejsze detale. A wszystko to w charakterystyczny dla siebie sposób i za pośrednictwem znanego ze „Zrozumieć komiks” rysunkowego narratora, który łączy inteligentny humor z niezwykle merytorycznymi i konstruktywnymi uwagami.

 


McCloud w bardzo przystępny, pasjonujący sposób pokazuje czytelnikowi, jak za pomocą połączenia słowa i obrazu opisać niuanse ludzkiej kondycji. Zarówno wielbiciele komiksów, jak i osoby niewtajemniczone będą zachwycone tą podróżą w głąb niegdyś niedocenianej formy sztuki.

 


Komiks na stronie wydawcy:

https://kultura.com.pl/kultura-gniewu/37-stworzyc-komiks.html

Recenzje publikacji:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4972611/stworzyc-komiks

  

Wydawca: Kultura Gniewu

ISBN: 978-83-66128-62-0

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 272Brak komentarzy:

Prześlij komentarz