sobota, 17 września 2022

„Zakazane księgi”

 

Jolanta Szymska-Wiercioch, Wojciech Wiercioch „Zakazane księgi”

Powieść o Mikołaju Koperniku

 

Co wspaniałego i strasznego wydarzyło się za sprawą Mikołaja Kopernika? Jak doszło do największej rewolucji naukowej wszech czasów? Kto brał udział w obalaniu naukowych mitów, a komu na rękę było trwanie w nieprawdzie? Gdzie toczyła się walka o zrozumienie i zaakceptowanie nowego obrazu świata? Dlaczego zakazywano drukowania i czytania niektórych książek? Kiedy przestano dyskryminować, więzić, torturować i zabijać za głoszenie prawdy? 

Zakazane księgi to historia ostatnich lat życia polskiego astronoma i burzliwych losów jego genialnego dzieła. Opowieść toczy się od czasów naiwnego odrodzenia poprzez mroczne oświecenie aż po czasy współczesne; przedstawia naukowe zmagania nie tylko Kopernika, ale również Keplera, Galileusza, Newtona, Kanta i innych uczonych. W tle teoretycznych sporów toczy się wielobarwne życie kulturalne, w którym biorą udział luminarze polskiej literatury, tacy jak Jan Kochanowski czy Ignacy Krasicki. 
Powieść jest kontynuacją Rewolucji niebieskiej. Tomy te można nazwać Księgami Mikołajowymi i czytać je w dowolnej kolejności.

 

Źródło:

http://www.wydawnictwomg.pl/zakazane-ksiegi-powiesc-o-mikolaju-koperniku

 

Wydawca: Wydawnictwo MG

ISBN: 978-83-7779-797-6

Liczba stron: 750

Rok wydania: 2022Brak komentarzy:

Prześlij komentarz