piątek, 2 września 2022

„Agent jego świątobliwości”

 

Karol Kowal „Agent jego świątobliwości”

 

Dominikanin Władysław Klonowiejski w czasie kasaty klasztoru po powstaniu styczniowym ucieka Rosjanom i wplątuje się w aferę szpiegowską. Trafia do tajnych służb Watykanu i tropi zdrajcę, z którym ma prywatne porachunki, ocierając się przy tym o wielką politykę drugiej połowy XIX w.

Jego sojusznikiem okaże się pewien warszawski cwaniak, wielbiciel cudzych żon i portfeli. Zamachy, intrygi i pojedynki staną się odtąd chlebem powszednim polskiego zakonnika, a targana konfliktami Europa areną walki nie tylko o niepodległość Ojczyzny, ale też o jego własną duszę.

 


„…bądźcie więc przebiegli jak węże…”


Karol Kowal – zawodowy kontrabasista i nałogowy czytelnik, próbujący godzić fascynacje muzyczne, literackie i historyczne. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Oklahoma City (USA). Pracuje w Orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie, występuje także jako solista i kameralista. Z kompozytorką i pianistką Katarzyną Brochocką nagrał płytę pt. „Brochocka, Weinberg: Double Bass Works”, wydaną przez CD Accord. Powieść „Agent Jego Świątobliwości” jest jego pisarskim debiutem.

 


Powieść na stronie wydawcy:

https://warbook.pl/ksiazka/127/agent-jego-swiatobliwosci

Recenzje powieści:

https://nakanapie.pl/ksiazka/agent-jego-swiatobliwosci

https://histmag.org/Karol-Kowal-Agent-Jego-Swiatobliwosci-recenzja-i-ocena-21508

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4940223/agent-jego-swiatobliwosci

  

Wydawnictwo: Warbook

ISBN:  978-83-65904-78-2

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 368Brak komentarzy:

Prześlij komentarz