niedziela, 21 sierpnia 2022

„Dwie twarze królowej”

Joanna Kupniewska „Dwie twarze królowej”

Zosia, studentka medycyny, jest zafascynowana parapsychologią. Praktykuje jogę, wnikliwie czyta horoskopy i marzy o tym, by poznać swoje poprzednie wcielenia. Namówiona przez przyjaciółkę, decyduje się na wizytę u specjalisty od reinkarnacji. Gdy podczas rytuału Zosia trafia do XVI-wiecznego Krakowa, orientuje się, że znalazła się w ciele Bony Sforzy – pierwszej polskiej królowej, która zaangażowała się w sprawy polityczne. Wygląda na to, że los dał jej niepowtarzalną szansę na zmianę biegu historii! Czy uda jej się zapobiec wydarzeniom, które doprowadziły do zniknięcia Polski z map świata?

Gdy zaspokoiła najbardziej palącą potrzebę, dotarło do niej, że coś tu jest nie tak. Bardzo nie tak! Komnata wyglądała jak w muzeum, lecz sprzęty nosiły wyraźne ślady codziennego użytkowania, a zapach był zdecydowanie niemuzealny. Zamiast pasty do polerowania podłóg i płynu do konserwacji dzieł sztuki czuć było kurz, lekką wilgoć i delikatną woń dymu. Tak jakby ktoś niedaleko stąd rozpalał ognisko. Zośka podeszła do okna i gwałtownym ruchem odsłoniła zasłony. Aby nie upaść, musiała oprzeć się o parapet. […] Była na Wawelu, to pewne, lecz wyglądało na to, że świat dookoła niej kompletnie zwariował.

Joanna Kupniewska - urodzona w 1971 roku w Choszcznie, w województwie zachodniopomorskim.

Z zawodu fizjoterapeutka, rehabilitantka w szpitalu w Choszcznie.

Pasjonatka jazdy konnej. Zadebiutowała powieścią obyczajową „Dysonanse i harmonie”.

W jej twórczości odnaleźć można dużą dawkę humoru.

Wydawca: Novae Res

ISBN: 978-83-8219-949-9