piątek, 28 stycznia 2022

„blisko z daleka. listy 1970–2003”

 

„blisko z daleka. listy 1970–2003”

 

Maria Karpowicz

Tymoteusz Karpowicz

Andrzej Falkiewicz

Krystyna Miłobędzka

 

Korespondencja Marii i Tymoteusza Karpowiczów z Andrzejem Falkiewiczem i Krystyną Miłobędzką jest świadectwem trwającej ponad trzydzieści lat przyjaźni. Rozmowa twórców, których łączyły lektury, wrażliwość estetyczna oraz codzienne troski, daje wgląd w prywatną i literacką relację pomiędzy jej uczestnikami, a także obrazuje późnonowoczesną rzeczywistość po obu stronach Atlantyku.

Więc będziemy musieli zdać się na korespondencję. Otwartą. Antyliteracką – pisał Karpowicz. Listy te – pełne emocji, zaskakująco szczere, anty- i arcyliterackie zarazem – odsłaniają warsztat pisarski jednych z najciekawszych twórców polskich XX wieku oraz ukazują ewolucję ich poglądów na literaturę, sztukę i filozofię.

 


Lektura tej korespondencji może okazać się […] fascynująca, frapująca, ciekawa nie tylko dla znawców literatury […]. Stanie się ona szczególnym doświadczeniem dla wszystkich pasjonatów sztuki – zwłaszcza ze względu na wielkiego formatu osobowości korespondentów, przez tak wiele lat, tak starannie i uparcie uprawiających wspólną „sztukę poczty”. Joanna Orska

 

Źródło:

https://wydawnictwo.ossolineum.pl/products/155

 

Wydawca: Ossolineum

Seria: Osso Wczoraj i Dziś

ISBN: 978-83-66267-59-6

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 512
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz