piątek, 9 grudnia 2016

"Spotkania z Zabytkami" numer 11-12/2016

W najnowszym numerze czasopisma "Spotkania z Zabytkami":

W ostatnim już w tym roku podwójnym numerze „Spotkań z Zabytkami” (11-12, 2016) zapraszamy do dawnego eremu zakonu kamedułów w warszawskim Lesie Bielańskim, rezydencji Izabeli Czartoryskiej w Powązkach oraz gmachu stołecznego ratusza projektu Antonia Corazziego. Jak mogą się Państwo domyślić, listopadowo-grudniowy numer tradycyjnie dedykujemy tematom warszawskim. Pokazujemy więc także drzeworyty Tadeusza Cieślewskiego syna z widokami Starego Miasta, rzeźbę św. Jana Nepomucena z placu Trzech Krzyży, willę przy ul. Modlińskiej, w której odkryto cenny wystrój malarski, fabrykę wyrobów platerowanych rodziny Hennebergów oraz nabytki i wystawy czasowe wybranych warszawskich muzeów (Muzeum WarszawyMuzeum Narodowe w WarszawieMuzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie). To jednak nie wszystko, bo pojawiło się także kilka tematów spoza stolicy, np. cenne gobeliny Michała Kazimierza Ogińskiego z kolekcji Zamku Królewskiego na Wawelu. Zapraszamy do lektury w te długie, właściwie już zimowe wieczory!

Spis treści:

"Spotkania z Zabytkami" na Facebooku: